Hakkımda

 

seda2 Seda GÖK 

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Bakırköy Kız Lisesi’nde aldı.  Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde eğitim gördü. 1994-1999 yılları arasında Dünya Gazetesi İstanbul Genel Merkezi Araştırma Servisi’nde editör, 1999-2003 yılları arasında Dünya Gazetesi İzmir Bölge Müdürlüğü Haber Merkezi’nde ekonomi muhabiri olarak görev yaptı.

2003 yılı Temmuz ayında İzmir Deniz Ticaret Odası’nın aylık yayın organı olan MFL Dergisi’nin Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. Nisan 2005’te Türkiye’nin ilk ekonomi gazetesine editör olarak geçti. Ağustos 2007′de TİCARET Gazetesi’nin haber müdürlüğü ve YARIN Dergisi’nde Editöryal Yönetmenliğini üstlendi.  2014-2021 yılları arasında  TİCARET Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Seda Gök, 1 Ağustos 2021  tarihi itibariyle TİCARET Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü görevine getirildi. Seda Gök hala bu görevini ve EGİAD YARIN Dergisi’ndeki görevine devam ediyor.

2006 yılında AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Birliği, Yerel Medya ve Gazetecilik” eğitimini Brüksel’de ve sonrasında Lüksemburg’da tamamladı. Denizcilik sektörüne yönelik haberlerde uzmanlaştı. Farklı dönemlerde Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye İstatistik Kurumu ile Merkez Bankası’nın düzenlediği ekonomi eğitim programlarını tamamlandı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen gazetecilik yarışmalarında 60’nin üzerinde derecesi bulunan Seda Gök, Ticaret Gazetesi’nde ‘Ekonomi Tarihi’nin 70. Yılı ve 80. Yılı kitabını hazırladı. Seda Gök, bir dönem Kanal 35’te yayınlanan Z Raporu programında da görev aldı. Halen sabah kuşağında Ege TV ve Bereket TV’ye gündeme ilişkin yorumlarıyla katılıyor. Son 5 yıldır sağlık ekonomi haberlerinde de gündeme ilişkin analizler hazırlıyor.

Deniz Emekli Albay İrfan Gök ile evli ve iki çocuk annesi olan Seda Gök, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Sağlık Muhabirleri Derneği,  İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Sağlık Muhabirleri Derneği üyesi…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>